Nasze przetwory

Proces przygotowania naszych przetworów przebiega wg ścisłych, starannie ułożonych, własnych receptur. Z dbałością o sterylność i higienę produkcji. Wszystkie przetwory zawierają w 100% naturalne składniki, większość jest wegańska, bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie używamy cukru, zastępujemy go naturalnym brzozowym ksylitolem, zagęszczamy pektynami pozyskanymi z jabłek i cytrusów. Do kremów specjalnie sprowadzamy belgijską czekoladę bezcukrową i używamy najwyższej jakości śmietankę i tłuszcz kokosowy.

Skąd bierzemy owoce?

Współpracujemy wyłącznie z jednym certyfikowanym producentem mrożonych owoców, który w najwyższym sezonie zbiera je, mrozi „szokowo” oraz przechowuje w bardzo niskich temperaturach, tak żeby zachowały najwyższą jakość. Wykorzystujemy w 100% wyłącznie zbiory z polskich pól i sadów, tym samy wspierając lokalny biznes. W sezonie letnim pozyskujemy świeże owoce, szukając rodzimych upraw. Bezpośrednio negocjujemy z wybranymi rolnikami od Podlasia po Podkarpacie, szukając najlepszych owoców.

Proces przygotowania – jak weryfikujemy owoce?

Gwarantem jakości owoców jest dla nas uczciwy dystrybutor i rolnik, dlatego nie wybieramy niesprawdzonych i tańszych ofert. Jeżeli pozyskujemy nowego dostawcę to starannie go weryfikujemy. Nie ma dwóch takich samych pór roku, czasem jest deszczowo, innym razem słonecznie, co ma wpływ na jakość owoców, dlatego wszystkie nowe zbiory przechodzą szereg prób zanim zostaną wprowadzone do sprzedaży z etykietą Zdrowo Zakręcony.

Proces przygotowania – obróbka

Owoce z drobną, twardą pestką przecieramy przez sito, aby pozostał sam delikatny, słodki miąższ. Pozostałe bez pestki lub delikatną i drobną rozdrabniamy zachowując część z nich w całości lub dużych soczystych cząstkach. Nie poddajemy zbyt długiej obróbce termicznej, nie tylko po to żeby zachowały swój naturalny kolor, również wartości odżywcze. Konserwujemy je naturalnie w procesie pasteryzacji co pozwala zachować długi termin przydatności do spożycia, bez stosowania jakichkolwiek środków konserwujących.

Dlaczego ksylitol?

Ksylitol wg wszelkich badań jest najzdrowszą , naturalną substancją na świecie, pozyskuje się go z brzozy i głównym producentem jest Finlandia, czyli jeden z najbardziej ekologicznych krajów na świecie. Doskonale wpisuje się w naszą filozofię „Smacznie, zdrowo, wyjątkowo”

  • Reguluje poziom glukozy i insuliny we krwi.
  • Opóźnia starzenie tkanek.
  • Ma odczyn zasadowy, pomaga zwalczyć nadkwaśność żołądka.
  • Remineralizuje szkliwo zębów, zapobiega próchnicy, poprawia stan uzębienia.
  • Poprawia przyswajanie wapnia i magnezu.

Zdrowo zakręcony tworzą ludzie a dokładniej grupa przyjaciół których połączyła pasja do gotowania i zdrowego jedzenia. Poznaj nas bliżej.